Marussia vybírá nového dodavatele motorů

Marussia vybírá nového dodavatele motorů

Nejchudší tým Formule 1 se pro rok 2014 rozhoduje mezi Ferrari a Mercedesem.

Po angažování Julese Bianchiho, člena závodní akademie Ferrari, jako závodního jezdce se spekulovalo, že má Marussia již pro rok 2014 předběžnou dohodu na dodávky motorů s Ferrari. Výkonný ředitel Marussie Andy Webb tuto zprávu však dementoval, ale potvrdil, že tým není v jednání s Renaultem.

„Rozhodujeme se mezi Mercedesem a Ferrari. Klíčová je pro nás cena a výhodnost dlouhodobé smlouvy. Nejednáme však s Renaultem, i přes to, že je nejlevnější. 

Andy Webb také uvedl, že letos ruská stáj určitě porazí vozy Caterham a možná získá první bod ve své krátké historii. Tento výrok poté kladně ohodnotil již zmíněný Bianchi, který by rád jako nejúspěšnější jezdec konce pole zaútožil na již zavedené týmy.

Pro Marussii nastal kvůli přechodu na šestiválcové motory vážný problém, neboť dosavadní dodavatel motorů pro Marussii, firma Cosworth, se k vývoji nových pohoných jednotek nehlásí. Marussia tedy musí vybrat nového dodavatele, který pro ni bude určitě dražší než motory Cosworth. Rozhodnutí o dodávkách nových agregátů by mělo padnout do konce dobna.

Sdílejte na:
Zavřít