Marussia přiveze významné upgrady již do Číny

Marussia přiveze významné upgrady již do Číny

Vedení stáje Marussia prozradilo, že nové upgrady pro vůz MR02 představí tým již v Číně, s největší pravděpodobností by tak i v dalších závodech mohla tato stáj bojovat o příčky ve středu pole.

Již v průběhu prvních dvou závodů tým z Banbury hodně postoupil a především díky nováčkovi Julesi Bianchimu, který se k týmu připojil na poslední chvíli, se drží středu startovního pole. Právě Bianchi v prvních dvou Velkých cenách porazil oba caterhamy a navíc se stává hrozbou i pro další týmy.

„Máme tu velké množství součástek, které jsme testovali již v průběhu zimy, ale rozhodli jsme se je nasadit až nyní v Číně,“ řekl šéf týmu John Booth.

„Samozřejmě se budeme soustředit především na vylepšení, která přivezeme do Evropy, i tak jsou ale pro nás výsledky z nadcházejících závodů velmi důležité,“ dodal.

S výkonností svého vozu je spokojený i nováček Jules Bianchi, který skončil patnáctý v Austrálii a dokonce třináctý v Malajsii. „Měli jsme skvělý start do nového ročníku a navíc hodně času na přípravu dalších upgradů vozu, takže před čínskou Grand Prix se můžeme radovat ze samých pozitiv,“ řekl Bianchi britskému Autosportu.

„Startovní pole je letos velmi vyrovnané a jakékoli zlepšení oproti konkurenci nám může hodně pomoci,“ řekl francouzský závodník. „Nemám příliš mnoho zkušeností s tímto okruhem, zkoušel jsem se s ním seznámit na simulátoru, tak snad to nadcházející závodní víkend půjde podle představ,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít