Marussia neprošla závěrečnými crashtesty

Marussia neprošla závěrečnými crashtesty

Stáj Marussia je nucena značně přehodnotit své plány s nasazením nového vozu, protože monopost pro novou sezónu neprošel závěrečnými crashtesty.

V právních předpisech je vyžadováno, že nový monopost musí projít celkem osmnácti crashtesty. Nový monopost stáje Marussia ale tím posledním neprošel a předsezónních testů v Barceloně se tak již nezúčastní. Důležité pro tým ale bude, aby vůbec stál v Austrálii na startovním roštu, protože nový ročník se nezadržitelně blíží.

V předchozích letech musel vůz projít všemi crashtesty těsně před prvním závodem nové sezóny, nyní ale musí projít těmito zkouškami ještě předtím, než je monopost vůbec poprvé nasazen do oficiálních testů.

„Všechny týmy jsou povinné absolvovat celkem 18 crashtestů, kterým je přihlíženo vedením Mezinárodní automobilové federace,“ stojí v oficiálním prohlášení FIA. „Ačkoli vůz MR01 prošel všemi předchozími 17 zkouškami, předpisy vyžadují, aby bylo splněno všech 18.“

Tato zpráva tedy znamená, že tým Marussia bude mít jen těžko příležitost vyzkoušet nový monopost ještě před začátkem prvního závodního víkendu v australském Melbourne, který začne již 16. března.

Sdílejte na:
Zavřít