Marussia chystá do Španělska další zlepšení

Marussia chystá do Španělska další zlepšení

Marussia, jenž je momentálně desátá v poháru konstrukéru, se chystá na další zrychlení.

Ruský tým, jenž letos zatím podává na své poměry velmi pěkné výkony, slibuje další zlepšení. Jules Bianchi, který vyjel Marussii v Malajsii třináctou pozici a podává solidní výkony, přiznává, že se stále úplně nezžil s vozem a věří, že bude schopen zlepšit svůj čas o alespoň nějakou jednu desetinu sekundy.

Hlavní věc, která by měla Rusům pomoci ke zvýšení výkonnosti, je balíček úprav připravený pro velkou cenu Španělska v Barceloně. Tato úprava by měla být dlouhodobou zbraní proti konkurenčnímu Caterhamu, jenž je oproti Marussii již nyní zřetelně pomalejší.

Nováček Bianchi, který je chválen za své výkony, také řekl, že jsou pro tým reálné body. „Jsem optimista a věřím, že jsme schopni dalšího zlepšení, které bychom rádi završili ziskem bodů. Porážka vozů Caterhamu je pro nás samozřejmostí.“ dodává sebevědomý Francouz.

Bianchi u Marussie těsně před začátkem sezóny vystřídal Brazilce Luize Raziu a závodí po boku dalšího nováčka Maxe Chiltona. Jejich největšími konkurenty jsou stejně, jako v minulých letech, vozy týmu Caterham, které letos pilotují jezdci van der Garde a Pic, přičemž Charles Pic loni působil právě u Marussie.

Sdílejte na:
Zavřít