Marko: Ricciardo je momentálně lepší než Vergne

Marko: Ricciardo je momentálně lepší než Vergne

Podle poradce týmu Red Bull, Helmuta Marka, jsou oba jezdci týmu Toro Rosso velmi kvalitní, avšak Australan je na tom co se týče kvality momentálně lépe.

Není žádným tajemstvím, že jeden ze současné dvojice pilotů italského týmu Toro Rosso po této sezóně s velkou pravděpodobností nahradí Marka Webbera u mistrovského Red Bullu.

Správnou odpověď na otázku, kdo z dvojice Ricciardo – Vergne se stane tím vyvoleným, momentálně poodkryl poradce týmu z Rakouska Helmut Marko. Podle jeho slov se dá usoudit, že pokud by na výměnu pilotů mělo dojít těď, byl by tím šťastnějším Daniel Ricciardo.

Helmut Marko řekl: „V současné době máme v sesterském týmu Toro Rosso dva špičkové jezdce, ale momentálně je tím lepším Daniel Ricciardo. Jean-Éric Vergne dělá v současné době příliš mnoho chyb a moc agresivně zachází s pneumatikami, což má negativní dopad na jeho výsledky. Celkově však musím oba piloty pochválit.“

Dalšími možnýmy kandidáty na zisk Webberovi sedačky jsou Kimi Räikkönen a Nico Hülkenberg, o kterých se vedení rakouské stáje již v souvislosti s možnou závodní sedačkou u svého týmu také zmínilo.

Sdílejte na:
Zavřít