Maldonado: Bottase se nebojím!

Maldonado: Bottase se nebojím!

Pastor Maldonado nemá obavy, že by jeho pozici u Williamsu mohl ohrozit nováček Valtteri Bottas.

Finský nováček Valtteri Bottas byl od svého vstupu do Formule 1 označován díky skvělým výkonům v nižších sériích za budoucího mistra světa (viz. zde: http://www.svetformule.cz/clanek/1695-Novacci-v-poli-Valtteri-Bottas). V poslední době začíná Bottas potvrzovat co se o něm napsalo, když se mu daří pravidelně porážet svého zkušenějšího kolegu. Naposledy na sebe upozornil skvělým třetím místem na startu velké ceny Kanady. 

I přes to vše se možné konkurence z Bottasovi strany Venezuelan Maldonado nebojí. „Během sobotní kvalifikace prostě přály podmínky spíše Valtterimu. To neznamená, že je rychlejší nebo lepší než já“ komentuje sebevědomý Maldonado.

Maldonado také dodal, že na něj tým vyvíjí příliš velký tlak v souvislosti s testováním vozu, které prý nemůže svěřit nezkušenému nováčkovi jako je Bottas.

I přes Maldonadův neúspěch se však začíná hovořit o tom, že by mohl v příštím roce nahradit u Lotusu Kimiho Räikkönena. Maldonado je pro Lotus zajímavý především svým silným sponzorem v podobě venezuelské vládní společnosti PDVSA. Räikkönen by v takovém případě nejspíše nahradil Webbera u Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít