Maldonada po nehodě v Monaku stále trápí bolesti

Maldonada po nehodě v Monaku stále trápí bolesti

Pastor Maldonado se přiznal novinářům, že i necelý týden po nehodě při Velké ceně Monaka stále trpí bolestmi. Vše zapříčinil incident s Maxem Chiltonem, po kterém byly dokonce vyvěšeny červené vlajky a závod byl přerušen.

Závod byl zastaven ve 46 kole kvůli nehodě Pastora Maldonada a Maxe Chiltona. Mezi oběma jezdci došlo při souboji ke kontaktu, vůz Williams venezuelského jezdce se odlepil od země a neovladatelně se vřítil do bariéry. V tu chvíli na závodníka působilo přetížení 9G.

Po nehodě byla poškozena přilehlá bariéra, která se navíc dostala téměř přes celou vozovku. Pastor Maldonado ale z incidentu vyvázl jen s několika modřinami a drobným zraněním na paži.

Necelý týden po nehodě při Velké ceně Monaka ale Venezuelan přiznal, že jej stále trápí bolesti, podle vlastních slov by se ale nemělo jednat o žádné dlouhodobé zranění.

„Pořád mám drobné bolesti, ale není to nic vážného,“  řekl novinářům Maldonado. „Jakmile jsem si uvědomil, že jsem z vozu vylezl téměř v pořádku, ani na chvíli jsme neváhal nad tím, jestli budu příští závodní víkend v Kanadě startovat,“ dodal.

Viník Chilton byl po závodě potrestán průjezdem boxovou uličkou, po skončení Velké ceny se britský závodník Maldonadovi i omluvil, řekl, že to rozhodně nebyl úmysl.

Sdílejte na:
Zavřít