Lotus zmaten svou pomalostí v závodě

Lotus zmaten svou pomalostí v závodě

Technické vedení týmu Lotus se v současnosti škrábe na hlavě poté, co jejich vůz E23 selhal v převedení kvalifikační rychlosti do závodu v Kanadě.

Tým s továrnou v Enstone v Anglii patřil v sobotu před závodem k těm nejrychlejším – v kvalifikaci obsadil třetí řadu pouze za Mercedesy, Räikkönenem a Bottasem. Na pátém místě startoval Romain Grosjean a jeho kolega Pastor Maldonado na šestém. Lotus, povzbuzen tímto výkonem, doufal, že závod se bude odehrávat v podobném duchu.

Nicméně se tak nestalo. Jejich vozy svou formu ze soboty na neděli nepřenesly. Pastor Maldonado sice konečně dokončil svůj první závod v této sezoně a ještě k tomu na bodech, ale až na sedmém místě. Sice byl před Grosjeanem, ale během závodu se před něj pohodlně dostal Sebastian Vettel a Felipe Massa.

Grosjean by nejspíš skončil před Maldonadem, nebýt nešikovného předjetí Willa Stevense v Manoru o kolo zpět. Grosjean podcenil rychlost Stevense a příliš brzy se chtěl vrátit na závodní stopu, přičemž Stevensovi urazil kus křídla, o které si propíchl zadní pneumatiku. Následně oba museli do boxů a Grosjean za neopatrnost ještě dostal penalizaci.

Šéf traťových operací Lotusu Alan Permane přiznal, že tým je zmaten nedostatkem závodní rychlosti. „Je to skoro opak normálu,“ řekl pro časopis Autosport. „Byli jsme trošku překvapeni svou rychlostí v kvalifikaci, abych byl upřímný. Ale také jsme potom očekávali, že v závodě budeme také o něco blíže, ale hned ze začátku bylo jasné, že tomu tak nebude. Nemělo to nic společného se šetřením brzd, nebo pneumatik, nebo něčím takovým. Palivo jsme ve skutečnosti ani šetřit nemuseli. Je těžké říci, proč jsme byli lepší v kvalifikaci než v závodě, ale koukneme se na to a zkusíme tomu porozumět.  Mohlo by to také být tím, že jsme lépe zvládali připravit pneumatiky na jedno letmé kolo.“

Sdílejte na:
Zavřít