Lotus: Většina týmů se soustředí na rok 2014

Lotus: Většina týmů se soustředí na rok 2014

Alan Permane tvrdí, že většina týmů už soustřeďuje majoritu svých zaměstnanců na příští sezonu kvůli masivním technickým změnám.

Během příštího ročníku Formule 1 budeme svědky mnoha důležitých technologických změn v čele se změnou motorů. Místo současných motorů V8 o obsahu 2.4 litru bude příští generace vozů mít pod kapotou ukryty motory V6 s obsahem 1.6 litru a s turbodmychadlem.

Změny už donutily týmy rozdělit oddělení, aby zvládali pokrýt tuto i příští sezonu. Alan Perman z Lotusu však tvrdí, že týmy už se soustředí hlavně na příští sezonu.

„Očekávám, že většina, pokud ne každý, týmů v poli touto dobou už soustředí majoritu designových a aerodynamických rozpočtů na příští vůz,“ řekl inženýr anglického týmu.

„Změny jsou tak významné, že bez nelimitovaných zdrojů nemáte jinou alternativu, než přepnout v těchto ohledech svoje soustředění, abyste byli příští sezonu konkurenceschopní.“

„Možná ještě uvidíme pár drobných vylepšení na letošních vozech, ale obávám se, že už žádné velké upgrady letos neuvidíme.“

„Jestliže to platí pro většinu týmů, tak očekávám, že i po zbytek této sezony budeme bojovat o přední pozice,“ dodal Permane.

Krom nových motorů se dočkáme například i užších předních křídel (která již testoval Williams), změn na zadním křídle, ještě nižší nosy a hlavně nástupce KERSu – ERSu, který vozům dodá ještě větší výkon (161 koní) po značně delší dobu jízdy (33 sekund). Současný KERS přidává „pouze“ 80 koní po dobu šesti sekund.

Sdílejte na:
Zavřít