Lotus věří v bezproblémový víkend

Lotus věří v bezproblémový víkend

Stáj Lotus se v prvních dvou závodech sezóny musela vypořádat s několika problémy se spolehlivostí jejich vozu, což by se ovšem počínaje Velkou cenou Číny mělo změnit.

„Je skvělé pracovat celý den bez problémů se spolehlivostí a technikou a soustředit se tak jen na vlastní práci,“ řekl po prvních testech na čínském okruhu Heikki Kovalainen. „Vůz byl dnes opravdu skvělý, dařilo se nám pracovat podle předem stanoveného plánu. Jediným problémem byla trochu ucpaná trať, ale s tím se musí vypořádat každý závodník,“ řekl finský pilot.

Technický ředitel Mike Gascoyne potvrdil, že v čínské metropoli se stáji Lotus daří více než v prvních dvou závodních víkendech. „Byli jsme mnohem produktivnější, než v trénincích předchozích, což je pro nás velmi pozitivní,“ řekl.

„Každý pilot měl svůj předem stanovený program a u všech se nám jej podařilo splnit. Navíc pneumatiky se zde v Shanghaii chovají opravdu dobře. Pokud se nám takto bude dařit i v zítřejší kvalifikaci a nebudeme se muset potýkat s technickými problémy, můžeme útočit i na postup z první části kvalifikace, což by pro nás byl rozhodně velký úspěch,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít