Lotus: V Barceloně až o sekundu rychlejší

Lotus: V Barceloně až o sekundu rychlejší

Stáj Lotus, včetně finského závodníka Heikki Kovalainena dnes potvrdila, že je spokojena s dosavadními výsledky malajského týmu. Další pokroky by Lotus mohl zaznamenat již ve Španělsku.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

V Bahrajnu, Austrálii i Malajsii dokončil alespoň jeden z vozů Lotus celý závod a nasbíral tak velké množství užitečných dat, která mu mohou v průběhu sezóny pomoci v boji o post nejlepší nováčkovské stáje letošního roku. Ve hře je samozřejmě i tým Virgin, nejmenší šance má v současné době španělský HRT, může se to ale ještě změnit.

Myslím si, že naše výkony v jednotlivých Velkých cenách můžeme považovat za úspěšné,“ řekl Kovalainen britskému Autosportu. Je opravdu skvělé pozorovat, jak se prokousáváme startovním polem stále výše a výše. Nejen z hlediska výsledků v kvalifikacích, ale i v závodech samotných. Máme před sebou ještě ohromný kus práce, ale naše pokroky v prvních částech sezóny jsou velmi slibné.“

V Malajsii do cíle závodu finský závodník sice dojel, ale listina jezdců, kteří dokončili závod ho neeviduje. Proč? Důvod je takový, že Kovalainen strávil příliš mnoho času opravami v boxech a jeho ztráta v cíli byla příliš vysoká. Nebyl to ideální závod, příliš nám nevyšel start a ani průběh Velké ceny se nevyvíjel podle naších představ. Nakonec se nám podařilo všechny vzniklé závady opravit a do cíle jsme dojeli,“ řekl závěrem Fin.

Sdílejte na:
Zavřít