Lotus nečekaně ukázal fotky nového vozu E22

Lotus nečekaně ukázal fotky nového vozu E22

O chvilku později než McLaren dnes svůj vůz nečekaně představil i Lotus na svém twitteru.

Během prezentace McLarenu Lotus nejprve oznámil odchod svého šéfa Erica Boulliera a poté se svých fanoušků zeptal, jestli už jsou z prezentace z Wokingu unaveni, a že pro ně mají malé překvapení.

Po několika vtipných obrázcích, jak jejich vůz nebude vypadat (fotky mravenečníka a popelnice), tým všechny překvapil, když ukázal svůj nový vůz E22.

 A překvapení nekončilo u nečekaných renderů nového vozu. Překvapivé bylo také řešení nosu, který se místo zúžení do mravenečníka rozdělilo na dva mravenečníky vedle sebe s otvorem uprostřed. Obě špičky vozu také slouží jako uchycení předního spoileru. Při pohledu shora je patrné, že jedna špička je o něco delší než ta druhá.

Z dvou poskytnutých obrázků není na první pohled patrné, zda tyto špičky přechází v deflektory mezi předními koly, nebo zda má Lotus neobvykle vysoký začátek šasi, nicméně díky rozdělení špičky kvůli umožnění vzduchu, aby proudil pod vůz, lze předpokládat, že se jedná o prodloužené deflektory.

Krom dalších typických změn podmíněnými změnami v technických regulích, jako třeba větší otvory pro vstup vzduchu v bočnicích, užší přední křídlo a menší zadní křídlo, na novém Lotusu nic moc zvláštního není.

Co se zbarvení týče, Lotus zůstal u loňského černo-zlato-červeného zbarvení. Akorát přibylo pár červených a zlatých proužků a červeně zvýrazněné logo sponzora, kterého přivedl do týmu Pastor Maldonado firma PDVSA.

Vzhledem k představení vozu ve dvou tweetech (tzn. Ve 280 znacích) toho Lotus o novém vozu moc neřekl a na nějaké rozhovory či tiskové konference si budeme muset chvilku počkat.

Další fotografie vozu E22.

Sdílejte na:
Zavřít