Lotus hodnotí závod optimisticky

Lotus hodnotí závod optimisticky

Stáj Lotus Racing vyzdvihla výkon Heikkiho Kovalainena v dnešní Velké ceně Austrálie. Ačkoli malajský tým nasadil do závodu jen jeden vůz, celý závodní víkend hodnotí pozitivně.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Problém hydraulického agregátu způsobil těsně před startem závodu potíže na voze Jarna Trulliho a Ital tak do nedělního závodu ani nevyjel. I tak je ale vedení týmu spokojeno, finský závodník Heikki Kovalainen dnes obsadil třináctou příčku, jen tři místa za prvními mistrovskými body v letošní sezóně.

Dnešní závod jsem si opravdu užil,“ řekl po závodě Kovalainen. Cílem do dnešní Velké ceny bylo dokončit závod a to se nám také povedlo. Již v úvodu závodu jsme byli o něco rychlejší než vozy Virgin a po vypadnutí Tima Glocka ze závodu jsme se koncentrovali na minimum chyb a bezpečný dojezd do cíle závodu.“

Nyní míříme do Malajsie s velmi dobrým pocitem. Myslím si, že není vůbec vyloučené, že bychom v průběhu domácího závodu našeho týmu mohli bojovat o první body do Poháru konstruktérů,“ dodal bývalý pilot týmu McLaren.

Ani šéf stáje Tony Fernandes nešetřil po závodě na okruhu Melbourne chválou. „Jsem velmi zklamaný pro technické problémy na voze Jarna, ale Heikki Kovalainen dnes vykouzlil všem zaměstnancům úsměv na tvářích a před domácím závodem jim dodal tolik potřebný impuls. Dokončit závod tři příčky od prvních bodů je pro nás do dalších závodů opravdu velká motivace,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít