Lotus chce třetí místo v konstruktérech

Lotus chce třetí místo v konstruktérech

Šéf Lotusu Eric Boullier věří, že Ferrari a Mercedes se začínají ohlížet přes rameno v poháru konstruktérů.

Zatímco Ferrari a Mercedes se nyní soustředí výhradně na svou bitvu o druhé místo v poháru konstruktérů, Lotus se potichu přiblížil k nim, díky Romainu Grosjeanovi a Kimimu Räikkönenovi, kteří v posledních třech závodech posbírali 73 bodů a bojující dvojici týmů tak v šampionátu dohnali.

Do konce sezony stále ještě zbývají čtyři závody, nemůžete proto tým z Enstone vynechat z boje o třetí místo v celkových tabulkách.

„Tlak je nyní na nich, ne na nás,“ řekl Boullier. „Dvacet tři bodů nám myslím schází na Mercedes a třicet tři na Ferrari. Pokud se nám podaří takto pokračovat – i když se to zdá přehnaně optimistické – mohli bychom se dostat na třetí místo. Rychlost je ale jedna věc, ale potřebujeme hlavně body.“

Lotus E21 začal sezónu velice slibně s vítězstvím Kimiho Räikkönena v úvodní Velké ceně Austrálie a několika pódii, avšak v půlce sezony Lotusu došel dech a z Monaka a Kanady moc bodů anglický tým nepřivezl. Avšak v posledních závodech černozlatý tým opět nabírá na síle a někteří o něm říkají, že je to nyní jediný tým v poli, který v závodu dokáže vyzvat Red Bully.

„Důležitý byl vývoj vozu. Rozhodně se nám naše novinky vyplatily a přinesly očekávanou rychlost, víceméně,“ řekl dále Boullier. „Je to pravda, že to byl trošku risk, ale jsem velmi hrdý na to, co jsme dokázali s balíčkem delšího rozvoru – což není pouze delší rozvor, ale i upravená aerodynamika a další věci okolo toho.“

„Takže je to dobré a je dobré vidět, že jsme se dokázali zlepšit v kvalifikaci a přitom zachovat hlavní výhody našeho vozu v závodě,“ naráží Boullier na práci s pneumatikami, se kterou je na tom Lotus velmi dobře už od startu sezony.

Týmu z Enstone určitě také dodává optimismus poslední zprávy, která říká, že tým je blízko k uzavření smlouvy se společností Quantum Motorsport, na které tým pracoval několik měsíců a přinese mu tolik potřebnou finanční injekci.

Dohoda, na které se začalo pracovat v červnu, kdy se ještě společnost Quantum Motorsport jmenovala Infinity Racing, slibuje novému investorovi třiceti pěti procentní podíl týmu.

Společnost se přejmenovala z toho důvodu, že si jí veřejnost pletla s japonskou automobilkou Infiniti, která je hlavním sponzorem Red Bullu.

Poslední nezbytnosti potřebné k uzavření dohody by měly být dokončeny během dvou týdnů. Do té doby se také tým rozhodne o angažování Nica Hülkenberga, o kterého už Eric Boullier zájem nepřímo potvrdil. Nicméně ve hře jsou stále i Felipe Massa, nebo Pastor Maldonado.

Sdílejte na:
Zavřít