Liuzziho budoucnost vypadá optimisticky

Liuzziho budoucnost vypadá optimisticky

Italský závodník je podle vlastního manažéra na dobré cestě k získání angažmá ve Formuli 1. Není ovšem jasné, zda-li bude závodit, či působit jen jako testovací pilot.

Manažér Tonia Liuzziho je přesvědčen, že italský pilot nalezne v nadcházejícím ročníku Formule 1 uplatnění, místo na startovním roštu příští sezóny ovšem není stoprocentní. „Tonio bude v příští sezóně působit ve Formuli 1. Zda-li bude závodit? To není jisté, nicméně pracujeme na získání co nejvýhodnější pozice,“ prozradil Peter Collins, manažér devětadvacetiletého pilota.

Liuzzi sice má smlouvu pro nadcházející ročník s Force India, nicméně se všeobecné předpokládá, že příležitost v indickém týmu dostane Paul di Resta a Adrian Sutil. Kde tedy nakonec bude italský pilot působit?

„Zatím není třeba nic oficiálně oznamovat, protože jsme stále prakticky na začátku. Věřím ale, že Tonio ve Formuli 1 nalezne pro příští rok uplatnění, je velmi talentovaný a navíc má velké množství zkušeností,“ sdělil BBC Collins. Ital v minulém ročníku získal celkem jednadvacet bodů a skončil patnáctý v poháru jezdců. Byl ovšem zcela zastíněn stájovým kolegou Adrianem Sutilem, jež nasbíral bodů sedmačtyřicet a skončil jedenáctý.

Sdílejte na:
Zavřít