Liuzzi je v krizi, tým mu chce pomoci

Liuzzi je v krizi, tým mu chce pomoci

Italský pilot v letošním ročníku šampionátu Formule 1 získal pouze třináct bodů, naopak jeho stájový kolega Adrian Sutil jich nasbíral již pětačtyřicet. I tak se ale Liuzzi nevzdává.

Třináct závodů, třináct bodů. Taková je vizitka italského pilota Force India před nadcházející Velkou cenou Itálie. Zatímco Němec Adrian Sutil v druhém voze indické stáje získal již 45 bodů a v šampionátu jezdců je dokonce před sedminásobným šampiónem Michaelem Schumacherem, Ital se v letošním ročníku trápí. V posledním závodě na belgickém Spa bodoval jen díky penalizaci soupeře.

Se svou současnou situací rozhodně nejsem spokojený, během Velké ceny Belgie se mi podařilo získat jeden bod, ačkoli jsem dojel jedenáctý. Jen díky penalizace Jaimea jsem se posunul na bodovaná umístění,“ prozradil Liuzzi po závodě v Belgii. Navíc během výměny předního přítlačného křídla jsem nabral ztrátu téměř třiceti sekund. Snad se to v nadcházejících závodech zlepší,“ dodal Ital.

Po Velké ceně Belgie promluvil také manažér Andy Stevenson. Ten potvrdil, že během jednotlivých závodních víkendů  dostává Liuzzi na svůj monopost pravidelně nové aktualizace, díky kterým má možnost zlepšovat své časy. Během pátečních tréninků měl Tonio problémy s maximální rychlostí, to se nám ale během soboty podařilo vyřešit, věřím, že v závěrečné fázi sezóny se bude pilotovi dařit o něco lépe,“ potvrdil Stevenson.

Sdílejte na:
Zavřít