Léna Bühler bude závodit v regionální formuli

Léna Bühler bude závodit v regionální formuli

Závodnici akademie Sauber a vicemistryni F1 Academy, Lenu Bühler, čeká nová kapitola v závodní kariéře. Letos se zúčastní série Formula Regional European Championship.

Léna Bühler byla první závodnicí zařazená do programu rozvoje mladých jezdců Sauberu. Mimo jiné zažila skvělou sezónu v F1 Academy, kde závodila za tým ART Grand Prix.

Švýcarská jezdkyně ukázala, jak umí být na trati rychlá a v čistě ženské kategorii skončila v celkovém hodnocení na druhém místě. Mimo to získala také dvě vítězství a vytvořila rekord v počtu pódií v sezóně, jelikož se jí na stupně vítězů povedlo vystoupat celkem třináctkrát.

Bühlerová tak v loňské sezóně nasbírala mnoho zkušeností a nyní ji čeká další krok kupředu. Letos ji uvidíme závodit na evropské scéně v Formula Regional European Championship, kde i nadále bude reprezentovat barvy týmu ART Grand Prix a Sauber Academy.

Sauber v tiskové zprávě uvedl, že závodění v regionální formuli na nejprestižnějších tratí po celé Evropě „bude pro talentovanou Švýcarku novou výzvou“, kterou „jistě zvládne“. Bühlerovou tak v květnu čeká debut na Hockenheimu.

„Formule Regional byla přirozeným dalším krokem po F1 Academy a já jsem ráda a hrdá na to, že mohu postoupit,“ řekla Léna Bühler.

„Chci poděkovat Sauber Academy, svému týmu a samozřejmě svým sponzorům za to, že ve mě věřili a za veškerou podporu v minulé sezóně – už se nemohu dočkat, až znovu začneme a společně dosáhneme ještě lepších výsledků.“

„V posledních měsících jsem tvrdě trénovala a připravovala se na svůj debut a mám velkou motivaci – nebude to snadný úkol, ale jsem na tuto výzvu připravena.“

Sdílejte na:
Zavřít