Leclerc řekl, že byl na Verstappena tvrdší

Leclerc řekl, že byl na Verstappena tvrdší

Charles Leclerc přiznal, že během VC Velké Británie zvýšil svoji agresi v důsledku ztráty vítězství z Rakouska, kde jej Max Verstappen vytlačil z trati.

Jezdec Ferrari se 14 dní zpět na Red Bull Ringu koly srazil s Verstappenem a podle stevardů byl incident v rámci regulí.

Leclerc řekl, že na toto rozhodnutí odpoví tím, že bude na trati tvrdší než kdy předtím – a to je přesně způsob, jakým se věci odehrávaly během VC Velké Británie, kde předvedl několik silných obranných zákroků proti Verstappenovi.

Verstappen považoval, že je Leclerc po Rakousku „stále bolavý“ a Monacký jezdec potvrdil, že teď jezdí jinak, i když ne jen proti Verstappenovi.

„Není to nic osobního, ale po Rakousku jsem si řekl, že když stevardi schvalují tento způsob závodění, jsem více než rád, že můžu závodit tímto způsobem,“ vysvětlil Leclerc. „A to jsem během víkendu udělal.

Takže nic zvláštního. Jen jsem závodil tvrději než obvykle, jelikož v posledních dvou závodech, možná trochu dříve, jsem cítil, že Formule 1 chce tvrdší závodění a myslím, že my jezdci tlačíme na tvrdé závodění. To je také důvod, proč si užíváme takhle závodit a proč jsem tak udělal.“

Leclerc řekl, že díky bitvám, kterých byl na Silverstonu součástí, si užil Velkou cenu jako žádnou jinou.

„Bylo to velmi náročné,“ řekl. „Momentálně si myslím, že s naším kvalifikačním tempem můžeme udělat velké věci, ale musíme zapracovat na závodním tempu.

Vypadá to, že Red Bull dokáže vydržet s pneumatikami déle a to je důvod, proč jsem se snažil udržet Maxe za mnou tak dlouho.

Ale v autě to byl pravděpodobně nejzábavnější závod, jaký jsem od vstupu do Formule 1 zažil. Bylo to velmi, velmi příjemné, velmi tvrdé závodění, které bylo vždy na hraně, ale v rámci pravidel a vážně jsem si bitvu užil.“

Sdílejte na:
Zavřít