Leclerc přiznal, že pole position v Baku nečekal

Leclerc přiznal, že pole position v Baku nečekal

Charles Leclerc z Ferrari po kvalifikaci přiznal, že neočekával, že by mohl mít šanci porazit Red Bully Maxe Verstappena a Sergia Péreze, a získat pole position pro Velkou cenu Ázerbájdžánu.

Leclerc po Velké ceně Austrálie řekl, že zažil nejhorší start do sezony vůbec, a není se čemu divit. Ze tří úvodních závodů dokončil pouze dva.

Druhý pokus v třetí části kvalifikace na VC Ázerbájdžánu však znamenal, že Monačan porazil oba Red Bully a dojel si pro svou premiérovou pole positon v sezoně.

Pro Leclerca to bylo překvapením, očekával totiž, že bude bojovat o umístění spíše s Mercedesem a Aston Martinem.

„Je to opravdu dobré, zvlášte s ohledem na začátek sezony, který jsem měl. Úvod sezony z naší strany nebyl dobrý, ale je skvělé být opět na čele,“ řekl pilot Ferrari.

„Upřímně jsem to nečekal. Přijeli jsme sem s tím, že by bylo skvělé být před Aston Martinem a Mercedesem a najednou jsem na pole position.“

„Ta pravá zkouška ale přijde zítra a během závodu. Nicméně je to opravdu velké překvapení a jsem se svým kolem spokojen.“

Je to už potřetí za sebou, co Leclerc získal v Baku pole position, a dal všem jasně najevo, že si jízdu na městském okruhu v Baku, kde jsou zdi proklatě blízko, užívá.

„Nevím proč, ale daří se mi tady. Samozřejmě byly i roky, kdy mi to tu v kvalifikaci tolik nešlo.“

„Obecně mám městské tratě v lásce, nejen Baku, ale i Singapur a Monako. To jsou asi moje tři nejoblíbenější okruhy. Baví mě, když musíte balancovat na hraně a víte, že se nesmíte dostat za ní, jinak za to zaplatíte. Ale nedokážu říct, proč jsem na pouličních tratích tak rychlý.“

Leclerc zatím žádnou z pole position v Baku nedokázal proměnit ve vítězství. V roce 2021 skončil čtvrtý a loni ze závodu odstoupil kvůli poruše motoru.

V neděli odstartuje do hlavního závodu z prvního místa, zatímco startovní rošt pro sprint určí nový kvalifikační formát, respektive „rozstřel“

Sdílejte na:
Zavřít