Leclerc bude po penalizaci startovat v Monaku z šestého místa

Leclerc bude po penalizaci startovat v Monaku z šestého místa

Charles Leclerc se v kvalifikaci umístil na třetím místě. Po kvalifikaci byl ale předvolán k vyšetřování kvůli tomu, že v tunelu zablokoval Landa Norrise. Kvůli penalizaci bude zítra startovat z šestého místa.

Charles Leclerc se v Monaku kvalifikoval na třetím místě. Po kvalifikace byl ale spolu s Landem Norrisem předvolán ke komisařům kvůli tomu, že pilotovi McLarenu v tunelu údajně překážel. Ten vyjel až v posledních minutách třetí části kvalifikace, protože v předchozí části narazil se svým vozem do bariér a ten musel být opraven. Komisaři se domnívali, že pilot Ferrari uprostřed tunelu zjevně překážel druhému pilotovi, který se snažil zajet rychlé kolo.

„Oba piloti se shodli na tom, že Charles Leclerc už nemohl bezpečně udělat mnoho, aby Landa Norrise nezablokoval. Důvodem byly problémy s viditelností kvůli světlu a změně ideální stopy z jedné strany tunelu na druhou. Charles Leclerc na modrou vlajku údajně reagoval vhodným způsobem, ale pozdě,“ píše se ve zprávě.

Komisaři připouští, že se nejedná o chybu pilota Ferrari, ale chybu v týmové komunikaci. „Komisaři si poslechli týmovou vysílačku a zjistili, že tým Charlese Leclerca ho nezvládl včasně varovat o tom, že se Lando Norris blíží, dokud nebyl přímo za ním. Nadto byl Charles Leclerc informován ohledně následujících částí trati a soupeřů před ním, ne o provozu za ním, což je na této trati zásadní. Komisaři věří, že pokud by Charles Leclerc dostal od týmu včasné varování, mohl před vjezdem do tunelu reagovat lépe, aby této situaci předešel. V systému bylo jasně vidět, že se Lando Norris přibližuje,“ popisují situaci.

Charles Leclerc po penalizaci propadá na šesté místo. Na třetím místě jej nahradí Esteban Ocon.

Sdílejte na:
Zavřít