Lauda: Spekulace o odchodu Brawna nejsou pravdivé

Lauda: Spekulace o odchodu Brawna nejsou pravdivé

Niki Lauda odmítá spekulace, že by se Ross Brawn rozhodl na konci letošního ročníku opustit stáj Mercedes.

Budoucnost Rosse Brawna u stáje Mercedes je nejasná již od doby, kdy se německý tým rozhodl angažovat Paddy Lowa ze stáje McLaren, sám Niki Lauda před několika měsíci přiznal, že s Brawnem o jeho budoucnosti hodně diskutoval.

BBC Sport přišel v úterý s informací, že Mercedes a Ross Brawn nedospěli k dohodě, při které by chtěli navzájem i nadále spolupracovat.

Niki Lauda ale tuto informaci dementoval a sdělil, že situace se bude řešit na konci této sezóny. „Tyto spekulace jsou naprostý nesmysl, karty jsou v současné chvíli rozdány jasně.“

„Mluvil jsem s Rossem nedávno a dohodli jsme se, že po závěrečném závodě v Brazílii si sedneme a on mi řekne, zda-li by rád pokračoval nebo odešel,“ sdělil Lauda. „Snažím se udělat vše pro to, abych jej motivoval a přesvědčil, aby ve Formuli 1 i nadále působil, jsem ten, který jej požádal, aby zůstal.“

„Chci, aby zůstal i v budoucnu, ale není to něco, o čem bych mohl rozhodovat, je to jeho rozhodnutí a my jej musíme respektovat. Pokud bude chtít z Formule 1 definitivně odejít, jen těžko mu v tom můžeme bránit,“ dodal bývalý trojnásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít