Latifi je novým rezervním jezdcem Force Indie

Latifi je novým rezervním jezdcem Force Indie

Do F1 míří další Kanaďan. Je jím Nicholas Latifi, kterého letos budeme vídat v barvách Force Indie jako rezervního jezdce.

Kanadský mladík Nicholas Latifi působí od roku 2014 v GP2/F2, kde vloni obsadil celkové páté místo se 178 body. Zatím není jasné zda-li bude v této sérii pokračovat či nikoliv, ale co už nyní ví je to, že je novým rezervním jezdcem Force Indie. Při této příležitosti indická stáj prozradila, co všechno ho v týmu čeká.

Latifi se letos zúčastní několika úvodních pátečních tréninků a také nováčkovských testů. Zároveň bude pracovat na simulátoru.

„Jsem nadšený,“ řekl Latifi.

„Jsem hrdý, že můžu vstoupit do týmu, který se neustále zlepšuje.“

Latifimu pomohla k zisku sedačky rezervního jezdce nová pravidla pro jezdce, kteří jsou nasazovány v úvodních pátečních jízdách. Tyto pravidla znemožnila nasazování Alfonsa Celise, který nová kritéria nesplňuje. Aby se to změnilo, musí získat alespoň 25 bodů ze čtyřiceti, které jsou nutné pro zisk super licence nebo se zúčastnit šesti závodů F2. Žádný jiný jezdec, kterého jsme vloni viděli v některých z úvodních pátečních tréninků nemá s novými pravidly žádný problém a můžeme je tedy vídat i letos.

Sdílejte na:
Zavřít