Kvjat s Leclercem ukazují, že si mladí zaslouží šanci

Kvjat s Leclercem ukazují, že si mladí zaslouží šanci

George Russell řekl, že jeho dva rivalové jsou důkazem toho, že by týmy F1 měly být připravené na darování šance mladým jezdcům.

Jezdec Williamsu je členem juniorského programu Mercedesu. Šéf Mercedesu uvedl, že se tým rozhodne, kdo bude v roce 2020 jezdit po boku Lewise Hamiltona. Tým konkrétně vybírá mezi  Valtterim Bottasem a Estebanem Oconem.

Russell řekl, že Charles Leclerc a Daniel Kvjat jsou příklady jezdců, kteří excelovali po povýšení do špičkového týmu po jedné sezóně.

„Kvjat během první sezóny porazil Daniela Ricciarda,“ poukázal Russell. „Leclerc zase během prvního roku prohání Vettela.

Samozřejmě v sebe věřím. Kdybych někdy dostal příležitost, nepřemýšlel bych, protože by bylo hloupé si myslet, že tam přijdu a porazím v prvním závodě Lewise, protože podle mě je nejlepší pilot ze startovního pole.

Ale cítím, že je zde stále potenciál. Vždy se učíte každým závodem, každým rokem. Takže pokud taková šance přijde, budu sebevědomý, chytím příležitost oběma rukama a rychle se budu učit, co jen jde a budu připraven po pár závodech přivážet výsledky.“

Sdílejte na:
Zavřít