Kvalifikace F3 v Melbourne: Prosadili se favorité

Kvalifikace F3 v Melbourne: Prosadili se favorité

Po 30 minutách přetrhané australské kvalifikace F3 se na špičce objevila jména favoritů: Brazilec Bortoletto byl nejrychlejší před Švýcarem Saucym a Italem Minim. Svou (zlou) formu z Bahrajnu bohužel potvrdili i jezdci PHM Racingu by Charouz. Kvalifikovali se jen do dolní třetiny pole.

Co platí pro formuli 2, to působí ohledně „třídy pod ní,“ formule 3, na první i druhý pohled ještě hůře: Proč proboha musí tato juniorská třída putovat ke svému druhému podniku sezóny kolem celého světa..? Mocní pánové ve FIA pravděpodobně žijí ve světě, kde peníze nehrají roli a tak se mohlo 30 více či méně talentovaných nadějí těšit na hezký výlet do Austrálie. Kdo na takové výstřednosti nemá, pro toho není ve špičkovém motorsportu místa. Toliko k „široké základně“ nadaných jezdců v kokpitech…

Historicky první projížďce F3 Albert Parkem kraloval zkušený Zak O´Sullivan. Britský jezdec Premy byl ve volném tréninku nejrychlejší před Mari Boyou (MP), Gregoirem Saucym (ART) a překvapením sezóny Josepem Martim (Campos). Jezdci PHM Racingu by Charouz jakoby navázali na výsledky, který předvedli již v Bahrajnu: Flörschová byla nejrychlejší této trojice před Piotrem Wisnickim a Robertem Fariou – do top 20 se ale nedostal nikdo z nich.

Ve 14:00 h australského času směli jezdci v kvalifikaci před relativně dobře obsazenými ochozy předvést, co se v tréninku naučili. Tato session ovšem trvala teprve 5 minut, když Martiho první vážný pokus o rychlé kolo skončil v bariéře 10. zatáčky a muselo se přerušit. Po krátkém úklidu se pod hrozícími mraky všichni rychle vydali znovu na trať a první útok na nedělní pole position vyšel nejlépe Francovi Colapintovi. Argentinec z týmu MP byl nejpeší před O´Sullivanem, vítězem bahrajnského závodu Gabrielem Bortolettem (Trident) a jeho týmovým kolegou Leonardem Fornarolim z Itálie. Flörschová s Wisnickim ztráceli na špičku přes 2 sekundy.

S ohledem na počasí neudivilo, že poté všichni rychle přezuli na čerstvé pneumatiky, aby mohli hned znovu na trať. Ostré pokusy ale všem pokazil Američan Frederick, když hned na začátku kola „zaparkoval“ svou ART-Dallaru do zdi startovní rovinky. O výsledku tedy musely po dalším úklidu rozhoudnout závěrečné 4 minuty. Než stačil Rus Bedrin zničit svůj vůz na stejném místě jako Frederick a než se Mini zahrabal do štěrku první zatáčky, stačil Brazilec Bortoletto zajet nejrychleji před Švýcarem Saucym. Flörschová s Wisnickim se k dalšímu vážnému pokusu ani nedostali, jen Faria se dokázal poněkud zlepšit. Pro trio česko-německé organizace PHM Racing by Charouz to bude pro sobotu a neděli znamenat startovní místa 25 až 27, což minimalizuje vyhlídky na body.

Do sobotního sprintu vyrazí F3 v 1:45h našeho času.

Výsledek kvalifikace F3 v Melbourne:

  1. Gabriel Bortoletto, Trident 1:33,025s
  2. Gregoire Saucy, ART 1:33,196s
  3. Gabriele Mini, Hitech 1:33,307s
  4. Leonardo Fornaroli, Trident 1:33,370s
  5. Zak O´Sullivan, Prema 1:33,373s
  6. Paul Aron, Prema 1:33,408s
  7. Franco Colapinto, MP 1:33,588s
  8. Dino Beganovic, Prema 1:33,604s

25. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz 1:35,519s
26.
Roberto Faria, PHM Racing by Charouz 1:35,688s
27. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz 1:36,019s

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít