Kubica věří, že Renault bude vítězný vůz

Kubica věří, že Renault bude vítězný vůz

Polský pilot byl ve stáji Renault jedním z příjemných překvapení loňského ročníku Formule 1, nyní Kubica věří, že v tomto trendu bude společně s týmem pokračovat i letos.

„Nadcházející sezóna by pro náš tým mohla být rozhodně velmi dobrá, náš tým měl v průběhu letošní zimy příležitost hospodařit s mnohem větším finančním rozpočtem, než tomu bylo v roce loňském, takže je to pro nás nová zkušenost, která se rozhodně bude hodit,“ potvrdil polský pilot pro oficiální webové stránky Formule 1.

„Celá naše stáj stojí v tomto období na začátku velké výzvy, chceme vyhrávat závody, k tomu ovšem potřebujeme ještě spoustu tvrdé práce a trpělivosti,“ řekl dále Kubica.

Robert Kubica se pravidelně řadí na špici hodnocení jednotlivých závodníků, ovšem pravidelný zisk vítězství ve Velkých cenách jde stále mimo polského jezdce. Jediný triumf ve Velké ceně získal Kubica roku 2008 v Kanadě, tehdy ještě s vozem BMW. Do Renaultu přišel v roce 2009 a je přesvědčený, že za tu dobu udělal celý tým velký pokrok. „Náš tým je nevybroušeným diamantem. Věřím, že se v příštích měsících ještě zlepší,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít