Kubica v Renaultu do roku 2012

Kubica v Renaultu do roku 2012

Minimálně do roku 2012 zůstane polský závodník Robert Kubica ve službách francouzského Renaultu. Všem fámám o jeho možném přesunu do jiné stáje je tak nadobro konec.

Ke stáji Renault se polský závodník připojil před letošním ročníkem, kdy přišel ze stáje BMW Sauber. S vozem, který patří spíše do středu startovního pole dokázal Polák hned dvakrát povstat na stupních vítězů – v Austrálii a Monaku. Spekulovalo se také o možném odchodu Roberta Kubici do německého Mercedesu, ale všem fámám je od dnešního dne konec. Pilot zůstává minimálně na další dva roky závodníkem stáje Renault.

Nebylo to příliš těžké rozhodnutí. Zůstávám s týmem, ve kterém se cítím jako doma,“ prozradil Kubica pro Autosport. Již od začátku sezóny táhneme za jeden provaz. Je tu skvělá parta lidí, která dokáže naslouchat a vyhovět tomu, co žádám, prozradil přímo z kuchyně Renaultu Kubica.

Již dnes můžeme říct, že jsme toho společně velmi dosáhli, ačkoli jsme teprve v polovině letošní sezóny. Máme před sebou ještě velké množství závodů, ve kterých se můžeme i nadále zlepšovat a pracovat na našem společném úspěchu,“ řekl dále Polák, vedle kterého by se měl i v nadcházející sezóně posadit ruský závodník Vitaly Petrov, nováček letošní sezóny.

Sdílejte na:
Zavřít