Kubica: Příští rok budu zpět!

Kubica: Příští rok budu zpět!

Polský rodák je skálopevně přesvědčen, že v příští sezóně vozů Formule 1 bude opět stát na startovním roštu. Ze hry jej pro letošní ročník vyřadila únorová nehoda v rally.

Zanedlouho to bude již půl roku, co Robert Kubica v průběhu zimní přípravy havaroval při závodech v rally v Itálii. První zprávy hovořily o tom, že doktoři budou muset polskému závodníkovi zraněnou ruku dokonce amputovat, naštěstí se tak ale nestalo. Rekonvalescence Kubici ale trvala příliš dlouho a nebylo jasné, zda-li se do Formule 1 vůbec někdy vrátí. Nyní ale přišel s oznámením, že na startovní rošt Formule 1 se chce vrátit již v příštím ročníku.

„Ano, příští rok již budu stát na startovním roštu,“ řekl Kubica britským médiím s jistotou ve tváři. „Těžko říci, jak konkurenceschopný po svém návratu budu, na to si musíme počkat až do prvních předsezónních testů.“

Polák se nicméně domnívá, že jeho únorová nehoda jeho závodnické kvality nijak neovlivnila, pokud se tak stalo, bude to prý rozhodně jen a jen k lepšímu. „Věřím, že si z nehody neodnesu žádné trvalé následky, které mě budou v průběhu závodnické kariéry omezovat. Doufám, že se do Formule 1 vrátím ještě silnější a ke svému vítězství přidám ještě několik dalších,“ rýsuje si nadcházející měsíce Robert Kubica.

„Fyzicky jsem zatím stále vyčerpaný, ale můj stav se lepší každým dnem, jsem už dokonce schopen chodit bez cizí pomoci, rekonvalescence probíhá podle plánu, což jsou samé dobré zprávy,“ řekl dále. „Nemám pochybnosti o tom, ve kterém týmu budu působit, až se do Formule 1 vrátím. Samozřejmě mi závodění chybí a je mi neuvěřitelně líto, že v letošní velmi vyrovnané sezóně chybím. Moje práce ve stáji Renault ale ještě rozhodně není u konce,“ řekl Polák závěrem interview.

Sdílejte na:
Zavřít