Král po testech monopostu F1 spokojen

Král po testech monopostu F1 spokojen

Josef Král při své premiéře ve Formuli 1 obkroužil celkem 61 kol a po testovacím dnu byl nadmíru spokojený. Podle všeho byla s výkonem českého pilota spokojena i stáj HRT.

Josef podal opravdu skvělý výkon,“ řekl po druhém dni testů Kolin Colles. S autem se sblížil opravdu velmi rychle, během dopoledne se dokázal zlepšovat a naplnil tak testovací plán, není důvod nebýt plní optimismu,“ řekl dále šéf španělského týmu.

Jsem nesmírně šťastný, že jsem dostal příležitost testovat s týmem HRT a jsem na tuto příležitost nesmírně pyšný,“ prozradil Král po svých prvních testech s monopostem Formule 1. Všech 61 kol jsem si naplno užil. Bohužel jsem ve voze neseděl úplně ideálně, protože jsem o něco vyšší, než ostatní piloti.“

Josef Král dostal příležitost pouze dopoledne. Ačkoli zajel na okruhu Abú Dhabí lepší čas, než oba závodníci HRT v kvalifikaci na Velkou cenu, jeho následník Davide Valsecchi jeho čas dokázal o více než sekundu překonat. Ani to ale nebránilo českému závodníkovi v dobré náladě.

Ten vůz je opravdu neuvěřitelný, má velké zrychlení, obrovskou výkonnost brzd a skvěle drží v zatáčkách,“ řekl dále Josef Král.Ačkoli je stáj HRT ve Formuli 1 nováčkem, zaměstnanci pracují naprosto profesionálně. Dnešní den jsem si opravdu velmi užil,“ dodal závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít