Kovalainen se odmítá stát platícím pilotem

Kovalainen se odmítá stát platícím pilotem

Heikki Kovalainen odmítá zvýšit své šanci na závodní sedačku ve Formuli 1 tím, že by si to za zaplatil.

Finský závodník v letech 2010-2012 závodil za Caterham (dříve Team Lotus a Lotus Racing), avšak na konci sezony mu nebyla prodloužena smlouva podobně, jako Rusovi Petrovovi. Říká se, že Fin si odmítl najít sponzora, který by platil za jeho sedačku.

Nyní Heikki u Caterhamu působí jako poradce a testovací pilot, netají se ale tím, že jeho cílem je vrátit se do F1 jako plnohodnotný závodník. Stále však nechce zajít tak daleko, aby si za své místo v kokpitu musel platit.

„Myslím, že je důležité se vrátit zpátky k závodě, to je jasně můj cíl, ale vážně nevím, jestli jsou moje šance dobré nebo ne,“ řekl Autosportu.

„Fakt je, že nepřinesu žádné peníze, to každý ví. A jestliže to bude opět překážka, tak od toho odejdu.“

Chce dokázat, že má schopnosti na to, aby si vydělal sedačku samotným talentem a přiznává, že prošvihl svoji velkou příležitost, když v letech 2008 a 2009 řídi McLaren a byl absolutně zastíněn Lewisem Hamiltonem.

„S McLarenem jsem měl dobrou příležitost, nevytěžil jsem z toho maximum, ale zatím se nehodlám vzdát. Pracuji na tom, abych to obrátil, abych všem dokázal, co dovedu.“

„Nebojím se ostatních pilotů, kteří sebou přináší peníze a závodí. Zkusím najít jinou cestu a zkusím lidi přesvědčit na základě výkonů a věci, které dělám a jak je dělám. Jestli to bude fungovat nevím.“

Heikkimu Kovalainenovi byla kdysi předpovídána velká budoucnost ve Formuli 1, někteří mu dokonce i věštili titul, avšak Fin se dočkal pouze jednoho vítězství v Maďarsku v roce 2008 s McLarenem.

Sdílejte na:
Zavřít