Kovalainen možná opustí Caterham

Kovalainen možná opustí Caterham

Pokud nedá stáj Caterham finskému závodníkovi kvalitnější monopost, je rozhodnut si na konci letošního ročníku hledat nové angažmá.

Bývalý pilot týmů Renault a McLaren měl v minulých letech jiné starosti. Pravidelně se umisťoval na bodovaných pozicích, sbíral stupně vítězů a v Maďarsku roku 2008 dokonce zvítězil. Nyní je ale ve zcela jiné pozici, týmu Caterham má pomoci v boji s konkurencí na chvostu startovního pole.

Finský závodník sice chce Caterhamu pomoci v posunu startovním polem, za tři roky působení v tomto týmu však nezaznamenal dostatečný posun vpřed, tudíž je možná i varianta odchodu k jinému týmu. „Zatím jsem s žádným z jiných týmů nemluvil,“ přiznává Kovalainen.

„Na konci letošní sezóny mi končí smlouva, to je jediné, co je v současné době jisté. Snažím se na to aktuálně nemyslet a soustředit se především na své vlastní výsledky, jsou tu zajímavější závodníci, kterým po letošní sezóně končí smlouva, takže pohyby na trhu jistě budou zajímavé.“

„Nikoho jsem zatím nekontaktoval, ani nikdo nekontaktoval nás. Neřešil jsem tuto situaci ani se svým týmem, ale pokud bych měl i v příštích letech působit na chvostu startovního pole bez šance na lepší výsledky, raději se budu poohlížet po angažmá u jiného z týmů,“ říká Fin.

Sdílejte na:
Zavřít