Kovalainen: Caterham by měl porážet Marussii

Kovalainen: Caterham by měl porážet Marussii

Heikki Kovalainen věří, že Caterham by měl pravidelně porážet Marussii, ačkoli se prý letošní vůz řídí hůře, než jeho předchůdce.

Caterham Fina povolal zpět do svých služeb jako testovacího a rezervního jezdce poté, co se v prvních čtyřech závodech sezony propadl za Marusii, aby jim pomohl s porovnáním s loňským vozem.

Po první jízdě s novým vozem během tréninku v Bahrajnu přiznal, že auto není tak dobře ovladatelné, jako to loňské, ale i přesto by Charles Pic a Giedo van der Garde měli z auta dostávat mnohem více.

„Hned jsem cítil, že s autem se jezdí hůře, než vloni,“ řekl Kovalainen televizi Sky Sports F1.

„Samozřejmě se některé věci změnily, například pneumatiky a nastavení, a hlavně díky těmto dvou věcem se auto stalo více obtížným. Na druhou stranu jsem také cítil, že z auta lze dostat daleko víc a s novými vylepšeními bychom se mohli posunout více dopředu.“

Heikki Kovalainen během 1. tréninku v Bahrajnu (zdroj: Caterham F1 Team)

31-letý Fin také popírá zprávy o tom, že závodní sedačku u Caterhamu ztratil poté, co se neshodl se šéfem týmu Tony Fernandesem.

„To je špatně. Nikdy jsme se nepohádali. Nesouhlasil jsem s tím, co mi letos nabízeli, ale stále jsme zůstali přáteli. Když jsem však viděl, jak se tým trápil během kvalifikace na Australskou Velkou cenu, tak jsem Tonymu poslal SMS, že já bych se dostal do Q2. Poté jsme to trochu více rozebrali a Tony mi nabídl, abych otestoval letošní auto a já to přijal.“

Sdílejte na:
Zavřít