Korea do příštích let slibuje zlepšení

Korea do příštích let slibuje zlepšení

Ještě týden před startem Velké ceny Koreje nebylo vůbec jasné, zda-li se závod bude opravdu konat. Grand Prix nakonec byla uspořádána, ale měla opravdu hodně nedostatků.

Okruh v Koreji měl nejen podle závodníků nedostatečně zabezpečené a řádně upravené zázemí okruhu, chyběla i místa pro ubytování v blízkém okolí trati, několik závodníků muselo k okruhu dojíždět i několik desítek kilometrů. Nicméně FIA rozhodla, že se závod pojede a tak se také opravdu stalo. Nyní, kdy je již po Velké ceně a my se plně můžeme soustředit na poslední dva závody letošního ročníku, promluvil jeden z hlavních pořadatelů závodu v Koreji.

Pořadatel Yung Chung Cho prozradil britskému Autosportu, že si je vědom chyb a nedostatků, které Velká cena Koreje v letošním ročníku měla, ale udělá vše pro to, aby se to v nadcházejících letech již neopakovalo. Uvědomujeme si, že Velká cena měla několik nedostatků, ale je to motivace do nadcházejících ročníků, víme totiž, jakým směrem se nyní máme odebrat,“ řekl Chung Cho v jednom z rozhovorů.

Hlavní prioritou je prý především vybudování kvalitního zázemí kolem okruhu a to co nejdříve. Vše pořadatelé chtějí stihnout do závodu v roce 2011. Máme tu určité plány, především na výstavbu několika luxusních hotelů v blízkém okolí okruhu, ale vše je zatím ve fázi jednání, rozhodně se ale budeme snažit řešit věci co nejdříve,“ prozradil dále korejský pořadatel.

Sdílejte na:
Zavřít