Koho uvidíme závodit ve formuli 1 i v roce 2023?

Koho uvidíme závodit ve formuli 1 i v roce 2023?

Nejsme ani v polovině sezóny a trh s jezdci jede na plné obrátky. Kdo má pro příští rok sedačku jasnou, a kdo o ni bude bojovat? Kdo ze závodního roštu odejde a kdo naopak vstoupí do kolotoče formule 1? 12 jezdců má na příští sezónu podepsanou smlouvu. Pojďme si shrnout, kdo na svém místě zůstane.

Mercedes

Oba jezdci Mercedesu mají své místo jasné. Lewis Hamilton má smlouvu do konce sezóny 2023 a George Russell loni podepsal dlouhodobou smlouvu. Tudíž bychom měli i v příštím roce vidět stejnou dvojici na závodní dráze.

 

Red Bull

I zde by mělo být pro příští rok jasno. Max Verstappen má smlouvu až do konce roku 2028. Jeho týmový kolega, Sergio Pérez, má s týmem smlouvu do konce roku 2024.

 

Ferrari

Oba jezdci Ferrari, Charles Leclerc a Carlos Sainz, mají platnou smlouvu do konce sezóny 2024. Ani zde by neměly přijít změny.

 

McLaren

Lando Norris má s týmem uzavřenou smlouvu do konce roku 2025. Budoucnost Daniela Ricciarda není v McLarenu tak jistá. I když má pilot platnou smlouvu do konce roku 2023, tým s jeho výsledky není spokojený. Je možné, že příští rok Ricciarda někdo vystřídá.

 

Alpine

Esteban Ocon by měl s týmem Alpine závodit i příští rok. Platnou smlouvu má do konce sezóny 2024.

 

AlphaTauri

Pierre Gasly před pár dny prodloužil smlouvu u AlphaTauri. S týmem bude závodit do konce roku 2023.

 

Alfa Romeo

Valtteri Bottas má na příští rok sedačku jasnou. S Alfa Romeo má smlouvu do konce sezóny 2023.

 

Haas

Po nečekaném návratu do formule 1, by Kevin Magnussen měl pokračovat i v roce 2023.

 

Sdílejte na:
Zavřít