Kobayashi v Sauberu i další sezónu

Kobayashi v Sauberu i další sezónu

V úterý ráno bylo oficiálně oznámeno, že japonský pilot stáje Sauber bude tento tým reprezentovat minimálně i nadcházející sezónu Formule 1, prodloužil totiž svou smlouvu.

Japonský pilot nasbíral v letošním ročníku Formule 1 jednadvacet mistrovských bodů a rozhodně je lepší než jeho stájový kolega Pedro de la Rosa. Ve své kariéře odjezdil zatím jen patnáct Velkých cen, i tak si ale vytvořil důvěru u šéfa týmu Petera Saubera.Kamui nebyl jen nováčkovským pilotem, ale do tohoto kolotoče vstupoval také jako úplně nový člověk,“ řekl po prodloužení smlouvy Sauber. 

Určitě má na svém kontě již dostatek zkušeností a patří mezi nejlepší nováčky letošního ročníku,“ prozradil dále šéf stáje. Není však jen na něm, zda-li bude v nadcházejících měsících úspěšný, musíme mu také poskytnout rychlý monopost, se kterým bude dostatečně konkurenceschopný.“

Start do letošního ročníku byl velmi náročný a náš vůz nebyl dostatečně konkurenceschopný, ale postupem času jsme se dostali do rytmu a nyní jsme na tom mnohem lépe,“ řekl s nadšením Kamui Kobayashi. V tomto týmu se opravdu cítím jako doma, pracovat zde je opravdu skvělé a jsem nadšený, že s touto skvělou partou budu moci spolupracovat i v roce 2011,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít