Kobayashi stále myslí na Japonsko

Kobayashi stále myslí na Japonsko

Pilot před začátkem nového ročníku přiznal, že myšlenkami je stále ve své rodné zemi, která se po otřesech a vlně tsunami vzpamatovává. Pilot se ale snaží soustředit na začátek sezóny.

Japonsko již před týdnem potkala jedna z nejhorších krizí v historii této země. V médiích se nepíše prakticky o ničem jiném a není divu. Ačkoli jsou Japonci velmi pracovití a snaží se s touto situací co nejlépe vypořádat, očekává se, že do úplného pořádku se tento stát dá až za několik let. „Velmi mě znepokojuje situace v mé rodné zemi. Okamžitě po testech v Barceloně jsem odjel do Japonska a zjišťoval, zda-li je má rodina v pořádku. Nyní se ale již snažím soustředit především na Velkou cenu Austrálie.“ řekl pro britský Autosport Kamui Kobayashi.

„Scénář, jaký se v Japonsku odehrává, by nenapsal ani ten nejlepší scénárista. Je to jako z hororového filmu. Lidé se z ničeho nic stali bezdomovci, nemají dostatek zásob jídla a pití, navíc musí tyto špatné časy přečkávat v hrozných podmínkách. Japonsko nyní potřebuje pomoc od kohokoli, zkrátka z celého světa.“

„Mám pocit, že mohu své rodné zemi nějak pomoci, ale prakticky neexistuje žádný způsob, co bych nyní sám mohl udělat. Snažím se myslet pozitivně a soustředit se na první závod nové sezóny. Doufám v dobré umístění, které by lidem v Japonsku mohlo dodat trochu pozitivního myšlení. Ještě před několika dny jsem se do Austrálie velmi těšil, až budu moci své zážitky a úspěchy sdílet se svou rodinou doma, nyní je to nerealistické,“ dodal smutným tónem japonský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít