Kobayashi se těší na domácí závod

Kobayashi se těší na domácí závod

Japonský závodník se před závěrečnou pasáží letošního ročníku rozhovořil nejen o svých dojmech z letošní sezony, ale také o březnové tragédii, jež otřásla jeho rodným Japonskem.

Závodník Kamui Kobayashi se nachází na dvanáctém místě v Poháru jezdců, přičemž na jedenáctého Adriana Sutila ztrácí jediný bod. Ani v Poháru jezdců na tom jeho tým není špatně, Sauber se nachází na sedmém místě, v závěru sezony ale ještě má šanci posunout se o jednu pozici před tým Force India, na který švýcarská stáj ztrácí pouze dvanáct mistrovských bodů. „V letošním roce jsme rozhodně konkurenceschopnější, než-li tomu bylo v roce loňském,“ pochvaluje si své počínání v roce 2011 japonský závodník.

„Bylo zde několik závodů, kde se nám opravdu velmi dařilo a kde jsme dokázali držet krok i s tou největší konkurencí celého šampionátu,“ vzpomíná na jednotlivé závody tohoto roku. „Bohužel tu bylo i několik závodů, kde jsme přišli o body zcela zbytečně, ať už se jednalo o vyloučení ze závodu nebo technické problémy, kterým se dalo předejít. Na závod v domácím prostředí se ale nesmírně těším, jistě to bude velmi vzrušující.“

Na otázku, jak vstřebal a co dělal po zjištění březnové tragédie v Japonsku odpověděl: „Bylo to opravdu hrozné, zrovna v té době jsem testoval náš vůz ve španělské Barceloně, byl jsem v šoku a okamžitě jsem ztratil zájem starat se o své povinnosti. Okamžitě po skončení testů jsem zamířil do Tokia za svou rodinou, abych se ujistil, že jsou všichni v pořádku. Japonci jsou ale neuvěřitelně neúnavní a pracovní lidé a i s takovým incidentem se dokáží vypořádat během několika měsíců, Velká cena zde rozhodně nebude ohrožena,“ tvrdí Kobayashi.

Sdílejte na:
Zavřít