Kobayashi: Pódium doma je skvělý výsledek!

Kobayashi: Pódium doma je skvělý výsledek!

Japonský závodník věřil v pódiové umístění již od chvíle, kdy se mu povedlo vyhnout se na startu všem kolizím. Nakonec z toho bylo skvělé třetí místo a první bedna pro Kobayashiho.

Nebyl to první závod, ve kterém Kamui Kobayashi bojoval o umístění na stupních vítězů, v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie se kvalifikoval na druhém místě, ale byl zapleten do chaosu v prvním kole a v závodě nakonec ani nebodoval. Na domácí půdě japonského závodníka ale bylo vše jinak. Kobayashi se vyhl všem kolizím v prvním kole a skvělou výkonností si zajistil první pódium v letošní sezóně, jeho stájový kolega Sergio Pérez má na svém kontě již tři.

Zatímco právě Pérez má již angažmá jisté, na nadcházející tři roky totiž podepsal s McLarenem, budoucnost Kamuie Kobayashiho zatím není tak jistá, tento výsledek by mu ale v udržení se ve Formuli 1 mohl jednoznačně pomoci. „Byl to fantastický závod,“ řekl Kobayashi po Velké ceně na okruhu Suzuka.

„Velmi tvrdě jsme pracovali a mým snem bylo získat při domácí Velké ceně své první pódium v letoší sezóně, zejména v době, kdy Sergio má na svém kontě již tři,“ říká pilot stáje Sauber. „V průběhu celého závodního víkendu mi bylo jasné, že pokud vyjde start závodu, můžeme bojovat hodně vysoko. Na startu jsem měl hodně štěstí, podařilo se mi vyhnout několika tvrdým soubojům a hodně se mi ulevilo, když jsem se z toho chaosu dostal a mohl se tak soustředit jen na svůj výkon. Celému týmu patří velké poděkování a gratulace, je to pro nás skvělý výsledek,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít