Kobayashi a Pérez prodloužili u Sauberu

Kobayashi a Pérez prodloužili u Sauberu

Stáj Sauber dnes oficiálně potvrdila, že japonský pilot Kamui Kobayashi a jeho stájový kolega Sergio Pérez budou v týmu Petera Saubera působit minimálně do konce sezóny 2012.

„Jsme opravdu spokojeni s výkony našich závodníků,“ řekl Peter Sauber, šéf týmu. „Kamui za několik posledních měsíců získal velké množství zkušeností, stal se z něj kvalitní závodník, jež může bojovat s těmi nejlepšími piloty na dráze, pokud dostane dobrý monopost. O prodloužení kontraktu do roku 2012 nebylo pochyb, takže se prakticky jen čekalo na to, zda-li bude souhlasit i Kamui.“

Kamui Kobayashi se svého debutu ve Formuli 1 dočkal v roce 2009, kdy zaskakoval za zraněného Tima Glocka. V roce 2010 se představil u týmu Sauber, kde na sebe poutal pozornost svým svižným tempem a suverénními předjížděcími manévry. V letošním ročníku zaznamenal 27 bodů, přičemž v sedmi podnicích letošní sezóny se dostal do první desítky. Jeho nejlepším umístěním je páté místo z Velké ceny Monaka.

Ani Pérezův debut ve Formuli 1 nebyl k zahození, hned ve svém prvním závodě obsadil sedmou příčku, nicméně tým byl nakonec z prvního závodu letošní sezóny vyloučen. Mladičký pilot si tak na své první body musel počkat až do Španělska. Nepříjemný okamžik zažil, když v kvalifikaci na Grand Prix Monaka ošklivě havaroval, nicméně mexický mladíček se rychle otřepal a i nadále je pro své zkušenější konkurenty hrozbou, aktuálně má na svém kontě osm mistrovských bodů.

„Sergio se hned od začátku sezóny předváděl ve skvělém světle a na nováčka si vedl opravdu nadstandardně. Od prvního závodu ukazoval, že je nejen rychlý, ale není ani zbrklý a dokáže se svým vozem opravdu dobře pracovat. Jeho nehoda v Monaku byla ošklivým momentem, ale v kariéře pilota Formule 1 tvoří zkušenosti nejrůznější momenty, tento byl rozhodně jeden z nich. Být nováčkem v tomto prestižním šampionátu je vždy velmi náročné, nicméně Pérez si s tím poradil naprosto brilantně,“ dodal spokojený Sauber. 

Sdílejte na:
Zavřít