Kobayashi a Maldonado pokutováni

Kobayashi a Maldonado pokutováni

Kamui Kobayashi a Pastor Maldonado byli za své prohřešky z Velké ceny Velké Británie pouze pokutováni, žádný tvrdý trest ani pro jednoho z pilotů po závodě nepřišel.

Venezuelan Pastor Maldonado kolidoval v obou posledních závodech, po poslední kolizi s Hamiltonem to tentokrát odnesl Sergio Pérez, který když se snažil před Williams Maldonada dostat, došlo mezi oběma piloty ke kontaktu a por mexického závodníka byl závod u konce. Za tento prohřešk si Maldonado vysloužil pokutu 10 tisíc Eur.

Zdraví svých mechaniků ohrozil také Kamui Kobayashi, který při své druhé zastávce nedobrzdil do boxového stání a několik mechaniků to odneslo lehčími zraněními. Za tento incident byl japonský závodník odměněn pokuto ve výši 25 tisíc Eur.

„Tento incident byl jednoznačně moje chyba,“ řekl Kobayashi po závodě. „Byl jsem příliš zbrklý a snažil se mít zastávku co nejrychleji za sebou, bohužel jsem začal brzdit příliš pozdě, chci se týmu moc omluvit. Jsem rád, že se nikomu nestalo nic vážného,“ dodal pilot Sauberu.

Sdílejte na:
Zavřít