Klíčová postava vítězné éry stříbrných šípů odchází

Klíčová postava vítězné éry stříbrných šípů odchází

Šéf motorářů Mercedesu Andy Cowell příští měsíc opustí tým. Mercedes to oznámil v pondělí odpoledne prostřednictvím tiskové zprávy.

Andy Cowell je součástí týmu motorářů Mercedesu už 16 let, od roku 2014 zastává funkci výkonného ředitele. Sehrál klíčovou roli ve vývoji hybridní pohonné jednotky, která na počátku nové éry neměla přemožitele. Je jedním z otců současného úspěchu Mercedesu.

Mercedes oznámil, že Cowell svou pozici opustí na začátku července. Svůj záměr oznámil Cowell týmu už na začátku letošního roku.

Cowellovy povinnosti se rozdělí mezi více lidí. Vývoj pohonné jednotky pro formuli 1 povede Hywel Thomas. Elektromotory pro formuli E bude mít na starosti oddělení vedené Adamem Allsoppem. Provozním ředitelem společnosti se stane Richard Stevens, finančním ředitelem bude Ronald Ballhaus.

„Nová struktura umožní společnosti zaměření na tři nejvyšší standardy v následujících letech: pohonná jednotka formule 1, pohonná jednotka formule E společně s vývojem elektrického pohonu a produkce motorů pro projekt Mercedes-AMG One,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Andy Cowell zatím neodejde úplně. Zpočátku bude pomáhat Thomasovi v převzetí funkce a nejméně do začátku roku 2021 bude konzultantem pro budoucí klíčový projekt.

„Po šestnácti skvělých letech jsem se rozhodl, že je správný čas jít dál a najít novou výzvu v oblasti inženýrství,“ okomentoval svůj odchod Cowell.

„Byla velká čest pracovat s Mercedesem, obzvláště pak 7 let jako výkonný ředitel motorářů. Všem děkuji za úžasnou příležitost a zábavné výzvy. Zejména bych chtěl poděkovat Olovi Kalleniovi, který měl dostatek kuráže, aby mě v roce 2006 podpořil.“

Sdílejte na:
Zavřít