Kimi Räikkönen o závodě

Kimi Räikkönen o závodě

V dnešní Velké Ceně Austrálie vystoupal na nejvyšší stupínek Fin Kimi Räikkönen ze sedmého místa na startu. Co na to říká?

Skvělý způsob, jak začít sezonu! Jak se cítíš?
Jsem šťastný za tým i za sebe. Kvalifikace pro nás nebyla nejlehčí a možná jsme měli být na startu trošku výše, ale při startu jsem získal pár míst a pak jsem měl dobrý souboj s Lewisem, než se mi podařilo ho konečně předjet. Poté už to bylo docela snadné, jedno z mých nejlehčích vítězství.

Tvoje tempo vypadalo silně po celý závod, jak to bylo cítit uvnitř kokpitu?
Už v Barceloně jsme byli s autem spokojeni, ale věděli jsme, že má daleko na víc a to jsme potvrdili tento víkend. Při testování jsem moc kol nezajel kvůli problémům, takže pátek byl můj první den, kdy jsem si s autem pořádně zajezdil a hned to vypadalo dobře. Auto bylo rychlé celý víkend a nebyly s ním žádné potíže, takže jsme se mohli soustředit na získání toho správného nastavení. Jsem velmi spokojen s tím, jak si tu auto vedlo, mohl jsem na to tlačit když jsem chtěl a nikdy nebylo těžké najít potřebnou rychlost.

Povedlo se ti udržet pneumatiky v použitelném stavu déle, než komukoli jinému, jak složité to bylo?
Po trénincích jsem měl dobrý pocit, že to bude OK, ale nebyli jsme si 100% jistí takže jsme ještě udělali nějaké změny, které fungovali dobře, takže to bylo pozitivní. Tým skvěle vystihl strategii, krom Force Indie si nemyslím, že by někdo jiný mohl udělat stejnou věc.

Jeden závod, jedna výhra. Předpovídá to dobrou sezonu?
Nemůžete sezonu začít o moc lépe, než vyhráním prvního závodu a očividně můžeme bojovat vepředu o šampionát, ale k tomu je před námi dlouhá cesta a musíme tvrdě pracovat po celou sezonu. Za dva tři závody může být všechno jinak. Snad se příští závod kvalifikujeme lépe a předvedeme podobný výkon v závodě.

Typická pódiová oslava Icemana.

Sdílejte na:
Zavřít