Kimi: Nepomohl nám safety car, je to zasloužený výsledek

Kimi: Nepomohl nám safety car, je to zasloužený výsledek

Finský závodník Kimi Räikkönen věří, že na stupně vítězů by dosáhl i bez dvou výjezdů safety caru, Lotus byl totiž dnes na okruhu v Koreji velmi konkurenceschopný.

Zatímco Sebastian Vettel vyhrál bez větší námahy, o další pozice se tvrdě bojovalo, trochu překvapivě nakonec druhou příčku ukořistil Kimi Räikkönen před svým stájovým kolegou Romainem Grosjeanem.

I když to vypadalo, že Lotus se na stupně vítězů dostal hlavně díky dvěma po sobě jdoucím výjezdům safety caru, Kimi Räikkönen tvrdí, že na pódium by se dostal i na vlastní pěst.

„Safety car nám pomohl, ale nebyl to klíčový moment závodu. Vůz byl rychlý a i bez výjezdu safety caru bychom se na stupně vítězů vypracovali,“ myslí si finský závodník.

Räikkönen se rozhovořil také o předjížděcím manévru na Romaina Grosjeana, díky kterému se posunul na druhé místo. „Udělal obranný manévr, ale já měl dostatečnou rychlost k tomu, abych jej předjel. Byl jsem informován o tom, že za zatáčkou jsou vyvěšeny žluté vlajky, takže jsem jej musel předjet co nejdříve,“ dodal.

Díky druhému místo z Velké ceny Koreje se Räikkönen znovu posunul na třetí místo v šampionátu jezdců, o které stále intenzivně bojuje s Lewisem Hamiltonem, Markem Webberem a Nicem Rosbergem. Nejblíže má k novému jezdci Ferrari Lewis Hamilton, britský závodník ztrácí na šampióna z roku 2007 pouze šest mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít