Karun Chandhok nahradí Jarna Trulliho

Karun Chandhok nahradí Jarna Trulliho

Team Lotus potvrdil, že Ind, Karun Chandhok převezme závodní sedačku po Italu, Jarnu Trullim, při Velké Ceně Německa.

Chandhok, který loni závodil pro tým Hispania Racing do poloviny sezony, bude tento víkend na Nürburgringu závodit po boku Heikkiho Kovalainena. 27letý Ind působí u týmu jako rezervní jezdec.

Chandhok si letos již zajezdil. A to vždy v pátečním tréninku na Velkou Cenu Austrálie, Turecka, Evropy a Velké Británie. Tentokrát má Ind možnost zúčastnit se celého víkendu. Pojede poprvé od loňské Velké Ceny Británie, po které byl svým týmem, HRT, nahrazen Sakonem Yamamotem. V rámci smlouvy mu byly slíbeny šance ukázat se s týmem a poté co se Jarno Trulli v letošní sezoně stále trápí, se Tony Fernandes rozhodl, že mu dá šanci po boku Heikkiho Kovalainena právě na Nürburgringu.

„Nejdříve bych chtěl poděkovat Tonu Fernandesovi, Kamarudinu Meranunovi a SM Nasarudinu za poskytnutí této šance kdy mohu závodit pro Team Lotus,“ řekl. „Od chvíle kdy jsem se připojil k týmu, jsem se těšil na tuto příležitost a jsem odhodlán udělat maximum, věří ve mě a já jim chci pomoct v pokroku v letošní sezóně a také na mnoho let dopředu. Ať se stane cokoli, velice se těším, až budu v neděli na startovním roštu a vím, že zde bude miliony indických fanoušků a fanoušci Team Lotusu z celého světa, kteří budou stát za mnou a celým týmem, takže budu se snažit o co nejlepší výsledek.“

Mezitím Jarno Trulli, který očekává návrat do svého monopostu již při následující Velké Ceně Maďarska, říká, že vítá tuto příležitost, která napomáhá rozvoji mladých talentů.

„Těším se na společnou práci s Karunem a udělám cokoli, abych mu pomohl získat co nejvíce z této příležitosti v Německu,“ říká Ital. „Je skvělé, že tým je věrný svému slovu a pomáhá rozvíjet mladé talenty a to zejména z částí světa, kde je ještě těžší prorazit na vrchol v motoristickém sportu.“

Sdílejte na:
Zavřít