Kameramani už smí natáčet pouze z boxové zídky

Kameramani už smí natáčet pouze z boxové zídky

Bernie Ecclestone se rozhodl, že kameramani budou moci natáčet pouze z pit wall.

Televizní kameramani budou počínaje Maďarskou Velkou cenou moci natáčet pouze z boxové zídky poté, co byl v Německu zraněn kameraman v pit lane skákajícím kolem upadlým z vozu Marka Webbera. Zraněný Paul Allen byl poté převezen do nemocnice v Koblenzu se zlomeninou čelistí a dvěma žebry.

Nařízení přišlo od šéfa FOM Bernieho Ecclestona. V současnosti platilo, že šest kameramanů Formula One Management má nelimitovaný přístup do pitlane během kvalifikace a závodu. K tomu je dovoleno šesti fotografům fotit z boxové zídky. Od Velké ceny Maďarska se k nim připojí i kameramani.

„Diskutoval jsem o tom se všemi, kterých se to týká. Špatně se to říká, ale prostě se to stává. Ta pneumatika mohla zasáhnout kteréhokoli z mechaniků a kameraman se bohužel díval ve špatnou chvíli špatným směrem. Kvůli tomu budou kameramani smět natáčet pouze ze zídky.“

Po incidentu šéfové Mercedesu a Red Bullu začali hovořit o použití bezpečnostních prvků pro všechny, kdo se pohybují v pitlane.

Ross Brawn z Mercedesu řekl: „Na základě toho, co jsme viděli, bychom měli přemýšlet o tom, že každý v pit lane by měl mít helmu. Rozhodně stojí za to přemýšlet o tom.“

Christian Horner z Red Bullu, který byl potrestán pokutou €30 000 za nebezpečné vypuštění Marka Webbera, je stejného názoru.

„Mechanici musí nosit bezpečnostní kombinézy a helmy, možná je na čase, aby i ostatní lidé v pit lane měli nějaké bezpečnostní vybavení,“ řekl Horner.

Ecclestone na to reagoval, že FIA se tím možná bude zabývat.

„Ale teď, když se bude natáčet ze zídky, tak je to většinou výše, než boxová ulička. Je tu sice malá šance, že by se ta samá věc mohla stát znovu, ale většinou se pneumatika prostě kutálí dál uličkou.“

Kameraman Paul Allen po zásahu pneumatikou.

Týmy v průběhu posledních let přecházejí k elektronickému systému při pit stopech, ale přesto poměrně často dochází k nebezpečným vypuštěním.

Sdílejte na:
Zavřít