Kam s Massou? Ve hře je Lotus, McLaren i Sauber

Kam s Massou? Ve hře je Lotus, McLaren i Sauber

Felipe Massa přiznal, že o své závodní sedačce pro příští rok jedná především s Lotusem, ve hře jsou ale prý i týmy jako McLaren nebo jeho bývalý zaměstnavatel Sauber.

Minulý týden v úterý Felipe Massa na svém Twitteru oficiálně oznámil, že letošní sezóna bude ve službách Ferrari jeho poslední, italskou stáj opouští po dlouhých osmi letech, během kterých se vedle něj vystřídali Michael Schumacher, Kimi Räikkönen a Fernando Alonso.

O den později Ferrari oficiálně oznámilo příchod navrátilce Kimiho Räikkönena, který s týmem z Maranella podepsal dvouletý kontrakt. Ve hře byl údajně také Nico Hülkenberg, s ním ale pravděpodobně Ferrari počítalo pouze pro případ, že by se přesun finského závodníka nezdařil.

„Aktuálně jednáme,“ uvedl brazilský závodník.

„Podle mého názoru má Lotus velmi konkurenceschopný vůz, což je to co chceme. Bude to ještě běh na dlouhou trať, který bude mít rozuzlení s největší pravděpodobností až v Brazílii,“ sdělil Massa.

Vítěz 11 Velkých cen Formule 1 ale přiznal, že Lotus není jediný tým, se kterým byl v posledních dnech v kontaktu, naznačil, že jednal i s britským McLarenem.

„Byl jsem v kontaktu s McLarenem. Nemohu to ale zatím hodnotit, s Lotusem se mi jednalo velmi dobře,“ nastínil své možnosti pro rok 2014 Brazilec. „Jsem nyní mnohem volnější, svobodnější. Myslím si, že v konečném důsledku mi to může jen prospět. Samozřejmě chci konkurenceschopný vůz, není to nemožné, věřím, že tento přesun nakonec bude posun k lepšímu,“ dodal.

Spekuluje se o tom, že Felipe Massa by mohl zamířit i do Sauberu, kde svou kariéru pilota Formule 1 před lety nastartoval.

Sdílejte na:
Zavřít