K titulu vede ještě dlouhá cesta, ví Vettel

K titulu vede ještě dlouhá cesta, ví Vettel

Po dnešním vítězství ve Velké ceně Belgie zvýšil svůj náskok v čele šampionátu Sebastian Vettel na 46 bodů před druhým Fernandem Alonsem. Rozhodně si ale nemyslí, že je o držiteli letošního titulu rozhodnuto.

Sebastianu Vettelovi se vyvedl celý závod na okruhu Spa, od raketového startu do Velké ceny, kdy po několika prvních zatáčkách předjel vítěze kvalifikace Lewise Hamiltona, až po zcela bezchybných 44 kol, během kterých nedal žádnému ze soupeřů šanci ani pomyslet na vítězství v této Grand Prix.

Úřadující šampión zvítězil před svým největším sokem v šampionátu o více než 15 sekund, pro německého jezdce to bylo jednatřicáté vítězství v kariéře.

„Vůz byl připraven mnohem lépe než jsme čekali,“ přiznal po závodě šťastný Vettel. „Měli jsme celý závod ve svých rukou a myslím, že jsme si jej všichni užili.“

„Zkomplikovat cestu za vítězstvím mohl asi jen déšť, který ale naštěstí nepřišel a my se tak po skvělém vítězství můžeme začít soustředit na závod v Monze, kde předpokládáme, že nebudeme takto konkurenceschopní,“ řekl trojnásobný mistr světa z posledních tří let.

Zvítězit se pilotovi stáje Red Bull podařilo na belgickém okruhu Spa již podruhé, svým triumfem navíc zvýšil náskok v čele šampionátu na druhého Fernanda Alonsa na 46 bodů.

„Je pro nás dobré, že se nám daří dojíždět před největšími soupeři, ale zaměřovat se na bodový zisk po polovině sezóny je zbytečné, k mistrovskému titulu vede ještě velmi dlouhá cesta,“ upozorňuje Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít