Jezdec hodil po svém soupeři nárazník, po závodě jej napadl

Jezdec hodil po svém soupeři nárazník, po závodě jej napadl

Zdrcující scéna z mistrovství světa v motokárách dnes proletěla internetem. Italský závodník Luca Corberi byl znechucen jednáním svého soupeře natolik, že se rozhodl po něm během závodu hodit kus ulomeného nárazníku ze své motokáry. Po závodě jej pak se svým týmem napadl v paddocku.

Frustrace k motorsportu patří. Sprostá slova, sem tam výhružný ukazováček, toho všeho jsme v minulosti byli svědky i na největších závodech světa. Je ale důležité zachovat klid a neunášet se emocemi – takovým příkladem je dnešní incident z motokárového mistrovství světa.

Ital Luca Corberi byl ze závodu donucen odstoupit kvůli kontaktu s Paolem Ippolitem. Corberi byl přesvědčen o tom, že vinu na nehodě nese jeho soupeř a nezachoval si chladnou hlavu. Vzal do rukou uvolněný nárazník, přiblížil se k závodní trati a hodil jej na projíždějícího Ippolita.

Traťoví komisaři se snažili italského závodníka odehnat z trati, ten byl ale v ráži a do paddocku se vrátil skrz závodní trať.

To ale není vše – po závodě si Ippolita našel a napadl jej. Když se je snažil jiný závodník odstrčit, přiřítili se Corberiho mechanici, mezi kterými měl být i Lucův otec, který závodní trať vlastní, a začali Ippolita napadat. Situaci se podařilo uklidnit až po nějaké chvíli.

Jaké následky bude Corberi a jeho tým nést, se zatím neví. Celý incident musí prověřit příslušný orgán FIA. Řada novinářů volá po dočasném pozastavení závodní licence, někteří zachází do úplného extrému a žádají zákaz na doživotí.

K situaci se vyjádřil např. Giedo van der Garde, bývalý závodník formule 1, který v roce 2013 absolvoval sezónu u Caterhamu.

„Vždycky dětem připomínám, že v závodění hraje důležitou roli respekt,“ vzkázal van der Garde na svém instagramovém profilu. „Často jsem ve voze nadával, ale ke všemu je třeba přistupovat s chladnou hlavou. Tahle situace je příkladem, jak by se závodník chovat neměl. Je to nepřijatelné, měl by mu být udělen zákaz na hodně dlouhou dobu.“

Sdílejte na:
Zavřít