Jezdci Sauberu: jak hodnotí první část sezóny?

Jezdci Sauberu: jak hodnotí první část sezóny?

Tak, jako všechny ostatní týmy a jezdci, i Sergio Perez a Kamui Kobayashi mají letní pauzu po první části letošní sezóny.

 Týmy i piloti se kromě několika dnů dovolené soustředí na analyzování chyb a přípravy na další závody. Sauber, za který oba piloti jezdí, měl za sebou velmi silnou sezónu, poslední závod v Maďarsku se jim ale moc nepodařil.

Závodníci a týmy Formule 1 se připravují na druhou část, která začne po srpnové pauze. Právě srpen je období nejen volna, ale také hodnocení první části. Sauber má za sebou sedm měsíců úspěšné sezóny. Perez je v současné chvíli po dvou umístěních na stupních vítězů a se sedmačtyřiceti body na devátém místě a jeho kolega, s třiatřiceti body, na místě desátém. „Celkově vzato jsme odvedli dobrou práci a dosáhli vynikajících věcí. Tým udělal velmi dobrá auta, která nám pomohly dosáhnou dobrých výsledků. Od začátku sezóny, jsme měli důvod proč se cítit silnými v kramflecích. Jediný problém je, že ne vždy se nám celý víkend povedl, když by se nám podařilo toto napravit, čekají nás velké věci,“ prohlásil Kobayashi.

„V první polovině se mi podařilo dosáhnout několika úspěchů. Stupně vítězů v Malajsii a v Montreálu. To byly samozřejmě ty šťastné chvíle. Celkově to ale byla sezóna se silnými i slabšími okamžiky, jelikož se nám nepodařilo naplno využít všechny možnosti, které jsme měli,“ zhodnotil prvních sedm měsíců Perez. Už na konci srpna budou mít fanoušci možnost sázení na druhou část sezóny a odhadnout si, jak se pilotům Sauberu povede.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít