Jezdci nebudou moci měnit helmy tak často

Jezdci nebudou moci měnit helmy tak často

Přilba jezdce znamenala v historii Formule 1 jeho symbol či značku, v posledních letech ale bývá tradicí, že piloti rádi mění zbarvení ochrany své hlavy i několikrát za sezónu. Mezinárodní automobilová federace to ale s největší pravděpodobností brzy zatrhne.

Jezdci jako Ayrton Senna, James Hunt, Niki Lauda nebo Michael Schumacher se většinu své kariéry prezentovali v jednom zbarvení své přilby. Takový Sebastian Vettel k těmto pilotům ale rozhodně nepatří, barvu své helmy si v průběhu posledních dvou sezón měnil hned několikrát.

Toto pravidlo by mělo především pomoci komentátorům a fanouškům u televizních obrazovek jednotlivé závodníky rozeznat. Samozřejmě se počítá i s určitými výjimkami, jako budou pro jezdce domácí Velké ceny, nebo netradiční Grand Prix v Monaku.

V zákulisí Formule 1 se nyní hovoří o tom, že Mezinárodní automobilová federace povolí závodníkům jednu změnu barvy helmy za sezónu, tento nápad se líbí i trojnásobnému šampiónovi Nikimu Laudovi.

„Pokud bude jezdcům zakázáno časté měnění vzhledu přileb, Formuli 1 to jenom prospěje,“ nechal se slyšet bývalý závodník pro deník Bild. „Dokonce i já mám někdy problém rozeznat jednotlivé jezdce od sebe,“ přiznal.

Celý tento návrh je zatím ve fázi spekulací, není ani jasné, zda-li jej Mezinárodní automobilová federace zařadí na seznam pravidel pro nadcházející sezónu 2014.

Sdílejte na:
Zavřít