Jezdci McLarenu volají po zlepšení vozu

Jezdci McLarenu volají po zlepšení vozu

Jenson Button a Lewis Hamilton se po výsledku z VC Evropy dožadují zlepšení vozu, který má problémy s nedostatkem přítlaku. Čtvrté a šesté místo rozhodně není maximum, tvrdí.

V několika posledních závodech se zdálo, že stáj McLaren konečně našla způsob, jak se vyrovnat fenomenálnímu Red Bullu, jenže ve Valencii přišlo velké zklamání. V posledních dnech velmi kritizovaný Lewis Hamilton dojel čtvrtý, vítěz předchozí Grand Prix v Kanadě dokonce až šestý, oba piloti nyní volají po upgradech, které pomůžou k lepším výsledkům.

„Myslím si, že naší největší slabinou jsou problémy s přítlakem,“ řekl Hamilton po Velké ceně ve španělské Valencii médiím. „Měli jsme aktualizace pro přední přítlačně křídlo, ale především se zadní částí vozu jsem velmi bojoval. To by měl spravit další balíček úprav,“ věří.

Britský pilot také předpovídá, že McLarenu může uškodit zákaz mapování motorů. „V nadcházejícím závodě to bude opravdu velký boj, navíc, pokud dojde k zákazu mapování motorů. můžeme se zde dočkat ještě větších rozdílů v porovnání s konkurencí.“

Stejný názor má i stájový kolega Jenson Button, jež si po Velké ceně ve Španělsku postěžoval především na přítlak. „Potřebuje velmi dobrý balíček aktualizací, které nám pomohou v nadcházejících závodech. Čeká nás opravdová výzva, britský tým pojede se dvěma britskými závodníky v kokpitech na britském okruhu, což může zajistit skvělou atmosféru tohoto závodu,“ řekl Button. „V průběhu závodu ve Valencii jsem měl také problémy s KERSem, který jsem nemohl naplno využívat, což mi v průběhu závodu rozhodně nepomohlo,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít